A grafikai tervezés elsőre kissé nehezen behatárolható folyamatnak tűnhet, ami miatt a kis és középvállalkozások egy része nehezen határozza el magát, hogy szakemberhez forduljon. Nem kizárt, hogy korábban már volt néhány negatív tapasztalata ezen a területen. Gyakran hallom ügyfeleimtől, hogy “korábban volt egy ügyes grafikus aki, tervezett nekünk valamit, de nem volt az igazi”. Jogosan merül fel, hogy ki hibázott és ki nem végezte el a feladatát megfelelően? Talán a grafikus nem volt elég tehetséges vagy nem volt jól érthető a feladat leírása? Általában ezek az első kérdések melyek megfogalmazódnak a megrendelőben.
A helyzet az, hogy valószínűleg egyik fél sem követett el különösebb hibát. A probléma azon tény elfogadásával feloldható, hogy csupán a grafikus tehetsége nem elegendő a projekt sikerességéhez. A kulcs a két fél közötti kommunikáció és a tervező empatikus képessége.
Tehát a feladatom tervezőként nem az, hogy az ügyfelem által vázolt koncepciót egy az egyben papírra vessem, hanem sokkal inkább az, hogy átérezzem a motivációt és a szavak mögül átszűrődő üzenetet vizuális nyelvre fordítsam.
Azonban természetesen sem médium, sem pszichiáter nem vagyok ezért kialakítottam egy jól átlátható, objektívan is követhető folyamatot, ami segítheti együttműködésünket.
A projekt elején egyeztetünk a részletekről és lefektetjük a meghatározó sarokpontokat.
Ebben a fázisban születnek a koncepciók magvai. Felmérem a témához tartozó vizuális trendeket és a kulcs fogalmakhoz tartozó szimbólumokat.
Ezen a ponton ceruzát vagy tollat ragadok és az ötlet keletkezésének pillanatában papírra vetem a forma vázlatát.
Itt öltenek a vázlatok digitális formát, amelyeket az ügyfélnek prezentálni fogok.
Mivel a kreatív tervezés egy eléggé egyéni és összetett folyamat ezért egy jól körülhatárolható és bevált projekt típuson keresztül világítanék rá a lényegi pontokra. Erre pedig a logó tervezés folyamata a legalkalmasabb.